‘Türkiye’de herkes Mariah Carey, Celine Dion ama biz kötü şarkı yapıyoruz!’

Ünlü söz yazarı ve besteci Cansu Kurtçu ile oyuncu Doğa Rutkay, geçtiğimiz akşam Arnavutköy’de yer alan bir balık restoranından çıkarken objektiflere yansıdı.

Birlikte yemek yiyen iki yakın arkadaştan müzisyen Cansu Kurtçu’ya Demet Akalın için yaptığı şarkıyı beğenmediğini açıklayan Işın Karaca’nın sözleri hatırlatıldı.

“CANI ÖYLE ŞARKI YAPMAK İSTEDİ”

Şarkıyı Demet Akalın’ın isteğiyle bir buçuk sene önce yazdığını, ancak çıkaracağına ihtimal vermediğini söyleyen Kurtçu, şöyle konuştu:

Sonuçta bizden çok berbat şeyler çıkmıyor ama bu Demet’in de çıkaracağını düşündüğüm bir şarkı değildi. Bana bir buçuk sene önce nakarat göndermişti, lütfen ‘buna yaz’ diye. Tabii ben de arkadaşımın isteğini kıramam. O öyle istedi, canı öyle şarkı yapmak istedi.

“BANA AYIP ETMEMEK İÇİN YORUM YAPAMADI”

Ünlü isim, Işın Karaca’ya; “Her yerde duyuyorum şarkıyı, güzel gidiyor ama işte böyle şeyler oluyor. Herkesin zevki farklı. Işın, ‘Demet’e yakıştıramadım’ dedi sanırım. Bana da ayıp etmemek için çok yorum yapamadı” diye cevap verdi.

Sözlerine, “İlk defa bu şarkı ile ilgili bende tepki aldım. Geçen Demet de ‘Arkadaşımın hatırı için çıkardım’ demiş ama kimse hatır için bir şarkıya bu kadar para harcamaz. Yani öyle bir dünya yok” diye devam eden Cansu Kurtçu, şu ifadeleri kullandı:

Onun tarzı da, sevdiği tarz da o. Arkadaşıma destek ve yardımcı oldum. Bu ikisinin kendi arasında olan bir husumet. Sevmediğin şeyi övme ama kimsenin kalbini kırmaya da gerek yok.

“TÜRKİYE’DE ŞARKI YAZARKEN NORM BELLİ”

“Türkiye’de şarkı yazarken norm belli, yazacağımız ölçü belli. Yani Türkiye’de doğru ya herkes Maria Carey, herkes Celine Dion; biz kötü şarkı yapıyoruz yapacak bir şey yok!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x