Özel’den TTB merkez konseyi başkanı ve üyelerinin görevden alınmasına tepki: Belediyelerde de kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinde de kayyımlara karşıyız

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile merkez konseyi üyelerinin görevden alınması kararına tepkiler geldi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, kararın hukuksuz olduğunu belirterek, “Belediyelerde de kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinde de kayyımlara karşıyız. Hukuku savunmaya ve TTB’nin seçilmiş organlarının yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması istemiyle açılan davanın 7’nci duruşması bugün görüldü. Mahkeme, Türk Tabipleri Birliği’nin Merkez Konseyi Başkanı Fincancı ile merkez konseyi üyelerinin görevden alınmasına karar verdi.

Özel, X hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“TTB Merkez Konseyi üyelerinin görevden alınması kararı, hukuka aykırıdır. Belediyelerde de kamu kurumu niteliğindeki meslek örgütlerinde de kayyımlara karşıyız. Hukuku savunmaya ve TTB’nin seçilmiş organlarının yanında olmaya devam edeceğiz.”

“Yargı-Saray iş birliği yenilecektir”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş ise konuya ilişkin olarak X hesabından yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x