Karakolda skandal: Kadın polis memuru üstsüz fotoğrafları yüzünden dava açtı

ABD’nin en popüler kentlerinden New York’ta 12 yıl önce polis olan Alisa Bayraktareviç yaşadığı ayrımcılık ve taciz skandalları sebebiyle polis karakoluna dava açmaya karar verdi.

34 yaşındaki genç kadın hakkında eski sevgilisinin uyuşturucu ticareti yaptığına dair bir iddia ortaya atılmıştı. Soruşturmaya giren genç kadın bu dönemde çok büyük ayrımcılıklara ve saldırılara maruz kaldığını söyledi. Bu soruşturma dolayısıyla kariyeri büyük hasar alan Bayraktareviç, yıllar önce birlikte olduğu erkek arkadaşı teğmen Mark Rivera’ya gönderdiği üstsüz fotoğrafların kendi izni olmadan karakol içerisinde yayıldığını duyurdu.

Manhattan Yüksek Mahkemesi’ne başvuran genç kadın bu fotoğrafın kendisine yönelik karalama kampanyası için yayıldığını söyledi. Bayraktareviç kendisine, “Bu başına gelen ilk ya da son kadın değilsin” diyerek tehdit edildiğini de dile getirdi.

Bayraktareviç ve o dönemki erkek arkadaşı Kelvin Hernandez, bir süre önce rutin trafik kontrolü tarafından durdurulmuş ve Hernandez’in uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıkmıştı. O dönemde iddiaları yalanlayan Bayraktareviç’in üstsüz fotoğrafları da yayılmaya başlamıştı.

“ÇİFTE STANDART VAR”

Bayraktareviç, “Bir şeyi kendinize güvenerek yapıyorsanız, yine de saldırıya uğrarsınız. Emekli bir polis memurunun WhatsApp’ta grup yazışmasında fotoğrafımı paylaştığını söyleyen bir sendika temsilcisinden bu durumu öğrendim” dedi.

Bu fotoğrafı yayanlarla ilgili bir soruşturma başlatılmazken genç kadın çifte standart yapıldığını söyledi. Bayraktareviç, 2022 yılında cinsel saldırıya da maruz kaldığını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x