Dijital diş hekimliği ile biyoloji koruyan implant

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ İLE BİYOLOJİYİ KORUYAN İMPLANT

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dijital diş hekimliği, çeşitli yenilikçi tedavilerle ön plana çıkıyor. Bu yenilikler, hastaların tedavi süreçlerini kısaltarak günlük yaşamlarına hızla dönmelerine olanak tanıyor. Dijital diş hekimliği, konforlu, hızlı ve estetik tedavi seçenekleri sunma yolunda önemli adımlar atarken, teknolojinin getirdiği pratiklikle birleşerek bireylere daha kolay ve etkili çözümler sunuyor. Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisi Üyesi, Divas in Dentistry Türkiye Temsilcisi Güzin Kırsaçlıoğlu hastaların kendi kemik yapılarına uygun çözümler sunan teknolojilerin öneminin altını çiziyor…

“1 GÜNDE DİŞ” UYGULAMALARI  

Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisi Üyesi, Divas in Dentistry Türkiye Temsilcisi, Dental Estetik Center Kurucusu Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu biyolojik implant ve dijital diş hekimliği konularında yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Biz, hastalarımızın doğal iyileşme süreçlerini kullanarak tedavi ediyoruz. Biyolojik  yapıyı destekleyerek yaptığımız implantlarımız, hastanın kendi vücut yapısına uyumlu ve maliyet açısından daha dostane bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, hastaların kendi kemik yapısına uygun çözümler üreten, hastalarımıza bireyselleştirilmiş tedavileriler sunuyoruz. Ayrıca tedavilerimizde bütünsel bir perspektife odaklanarak, her zaman bedenin ve ruhun birbirine olan bağını gözetiyoruz. Ağız ve diş sağlığının genel vücut sağlığı üzerindeki etkilerini bilinçli bir şekilde değerlendirerek, çeşitli disiplinleri bir araya getiren yöntemler uyguluyoruz. Teknolojik gelişmeler sayesinde diş hekimliğinde de yeni bir çağdayız. Hasta memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ve tedavi süreçlerini optimize etmek için dijital diş hekimliği alanındaki yenilikleri yakından takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Kırsaçlıoğlu; “Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte dijital diş hekimliği alanında bir devrim yaşanıyor. Bu alanda, “1 Günde Diş” uygulamaları, “Şeffaf Plak” tedavisi, “Inlay, Onlay” tedavi, “Zirkonyum” ve  “gülüş dizaynı” gibi birçok yenilikçi tedavi seçeneği sunuluyor. Bu tedaviler, teknolojinin getirdiği hız ve pratiklikle birleşerek hastalara diş estetiği ve sağlığında anında çözümler sunuyor. “1 Günde Diş” uygulamaları özellikle hastaların tedavi süreçlerini kısaltarak günlük yaşamlarına hızla geri dönmelerine imkan tanıyan bir inovasyon olarak öne çıkıyor. Dijital diş hekimliği, bu konseptle birlikte hastalara daha konforlu, hızlı ve estetik tedavi seçenekleri sunma yolunda önemli adımlar atıyor. Yenilikçi teknolojilerle bir araya gelen dijital diş hekimliği, diş sağlığını korumak ve güzelleştirmek isteyen bireyler için daha kolay ve etkili çözümler sunmaya devam ediyor” dedi.

DENTAL ESTETİK CENTER HAKKINDA:

1993 yılında kurulan Dental Estetik Center, hastalarıyla birlikte büyüyen, son teknolojik cihazlarla donatılmış, uzman kadrosuyla hizmet veriyor. Dental Estetik Center, biyolojik implant ve dijital diş hekimliği konularında sunduğu yenilikçi yaklaşımla, hastalarına doğaya saygılı ve etkili tedaviler sunuyor. Klinikte İmplat, estetik diş hekimliği, çocuk diş hekimliği, kanal tedavisi, holistik diş hekimliği, genel diş hekimliği, dijital diş hekimliği, protez gibi çok sayıda tedavi uygulanıyor. Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu liderliğindeki uzman ekip, 30 yıldır süregelen başarılı hizmet anlayışını sürdürmeye devam ediyor.

Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu, New York University, School of Dentistry 2011-2012. New York Üniversitesi ‘de Estetik Diş Hekimliği üzerine master yapmıştır. Güzin Kırsaçlıoğlu’nun lisansüstü eğitimi sadece diş hekimliğiyle sınırlı değildir. Aynı zamanda “Paul Meyer” liderlik ve yönetim, NLP, yaşam koçluğu, iletişim ve işletme eğitimleri almıştır. Bu eğitimler ve 30  yıllık tecrübenin sonucu olarak; klinik yönetimi ve doktor-hasta ilişkisi alanlarında diş hekimleri ve diş hekimi asistanlarına eğitim vermektedir. Şimdi SORBONE ÜNİVERSİTESİNDE MBA yapmaktadır.Klinikteki uygulamalardaki Bütüncül yaklaşımı ile Estetik Diş hekimliğinin birleşimi olan Emotional Dentıstry (duyusal diş hekimliği) konseptini sunum haline getirip New York Üniversitesin ‘de Lecture olarak sunmuştur. Ardından kadın diş hekimlerinden olan Divas in Dentıstry grubunda da bu sunumunu tüm dünyadan katılan diş hekimlerine aktarmıştır. Aynı sunum talep üzerine Dubai Gürcistan ve İstanbul’da uluslararası kongrelerde sahne bulmuştur. https://dentalestetikcenter.com/

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x