DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: İnsanlar gelecek kaygısı ile yaşıyor


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “İnsanlar gelecek kaygısı ile yaşıyor. Kendi yerli ve milli paramız o kadar değersizleşti ki, vatandaşlarımız elindekini avucundakini korumak için çare arıyor. Böyle bir ortamda dolandırıcılık faaliyetleri de fazlasıyla arttı” dedi.

Ali Babacan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. 3 gün sonra Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağını belirten Babacan, bu hafta itibarıyla partisinin 100’üncü yıl programının başladığını söyledi.

Babacan, “Geçmiş medeniyetlerimizden aldığımız güçle ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’imizin birikimiyle yarınlara bakıyoruz. Bugün öğleden sonra Anıtkabir’i ziyaret edeceğiz. 100’üncü yıl programımızın ana teması, ‘Birlikte, yüz yüze, nice 100’lere’. Yüz yüze bakalım ki, daha nice 100’lerimiz olsun diyoruz. Ülkemiz farklı fikirlerin ötekileştirildiği, farklı mahallelerin birbiriyle konuşmadığı ağır ve sancılı dönemler gördü. Görmeye de devam ediyor. Türkiye’de herkes bir kere düşman, herkes bir kere üvey evlat, herkes en az bir kere mağdur oldu. Adeta acılarımızda eşitlendik. DEVA Partisi olarak hep tekrar ettik, bir kere daha söylüyorum; artık eski hesaplaşmaları, kavgaları arkada bırakıp, yeni bir başlangıç yapmanın zamanı geldi. Yarınları, hepimizin ortak yarını yapabiliriz. Türkiye’nin yüzünü geçmişten bugüne ve yarına çevirebiliriz. Mahallelere bölünmüş insanlarımızın arasındaki duvarları yıkabiliriz. Yıkalım ki yüz yüze bakalım” dedi.

‘VATANDAŞ ÇARE ARIYOR’

Babacan, Türkiye’de ağır bir psikolojik yıkım ve ekonomik kriz olduğunu belirterek, “İnsanlar gelecek kaygısı ile yaşıyor. Kendi yerli ve milli paramız o kadar değersizleşti ki, vatandaşlarımız elindekini avucundakini korumak için çare arıyor. Böyle bir ortamda dolandırıcılık faaliyetleri de fazlasıyla arttı. Bakın; son 1 aydır benim ismimin de karıştırıldığı bazı sahte haberler, uydurma reklamlar, vatandaşlarımızın önüne düşüyor. Bu konuyla ilgili hem açıklama yaptık hem de suç duyurusunda bulunduk. Ancak buradan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum; internet üzerinde benim veya bir başkasının ismini kullanarak, herhangi bir yatırım tavsiyesi reklamı karşınıza çıktığında, linklere tıklamayın. Tanımadığınız, bilgisine güvenmediğiniz insanlardan gelen bu tür paylaşımları açmayın. Dolandırıcıların tuzağına düşmeyin. Kriz zamanlarında ortaya çıkan sahtekarlıklara aldanmayın” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x