Canlı Anlatım: Ankara Kızılay’da patlama ve silah sesleri! İşte ilk görüntüler

Ankara’da İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bombalı saldırı girişiminde bulunuldu. Patlama sesinin ve silah seslerinin ardından emniyet güçleri bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.

TBMM Çankaya kapısına da yakın bir noktada duyulan patlama sesi nedeniyle Atatürk Bulvarı trafiğe kapatıldı. Özel harekat polisleri de olay yerine intikal etti. İtfaiye ve sağlık ekipleri de olay yerinde bulunuyor.

10:4901 Ekim 2023

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, ‘01.10.2023 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısına, teröristler tarafından yapılan saldırı nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Gerçekleştirilen saldırı olayına ilişkin olarak Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince erişim engeli ve yayın yasağı kararı verilmiştir.’ denildi.

 

 

10:4001 Ekim 2023

TERÖRİSTLERİN ARACINDA BOMBA ARAMASI

Teröristlerin aracında bomba araması yapılıyor. Olay yerindeki bomba imha ekipleri o araçta inceleme yaparken CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan da son bilgileri aktardı. Erdoğan’ın değerlendirmeleri şöyle;

Bomba imha uzmanı buradalar, halen incelemelerini sürdürüyorlar. Başka bir bomba düzeneği var mı bu sorunun cevap bulması önemli, tekrar patlamaya mahal vermemek önemli. İkinci bir bomba düzeneği varsa eğer onun da etkisiz hale getirilmesi gerekiyor. Araç içerisinde mühimmat, roket atar var mı incelenmesi gerekiyor. Burada bulunduğumuz dakikalar sırasında olay yeri inceleme ekiplerinin delilleri topladığını, patlamanın hemen ardından etrafa saçılan parçaları delil poşetine doldurduklarını biliyoruz.

Pazar günü olmasının önemine dikkat çekmemiz gerekiyor. Pazar günü burası vatandaş kalabalığının olmadığı nokta. Bu saldırıdan sivil vatandaşların etkilenmemesine neden olan unsurlardan birisi buydu.

10:1401 Ekim 2023

BAKAN YERLİKAYA’DAN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali yerlikaya patlamaya ilişkin son dakika açıklaması yaptı. Bakan Yerlikaya açıklamasında şunları söyledi; Saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı eyleminde bulunmuştur.

Teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Açılan ateş sırasında 2 Emniyet mensubumuz hafif biçimde yaralanmıştır. Kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum.

Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecektir.

10:0001 Ekim 2023

HAFİF TİCARİ ARAÇ İÇERİSİNDE PATLAMA

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan bölgeden aktardığı ilk bilgilere göre, ‘Sabah erken saatlerinde Atatürk Bulvarı’nda İçişleri Bakanlığı’nın önünde patlama sesini duyduğumuzdan beri olay yerine ulaşmaya çalışıyoruz. İçişleri Bakanlığı’na doğru hafif ticari araçtan bir saldırı girişiminde bulunulduğu, o saldırı girişimi engellenmişe benziyor resmi otoritelerden açıklama gelmiş değil. Görgü tanıklarından duyduğumuza göre hafif ticari araç içerisinden patlama meydana geldi. O patlamayı takiben İçişleri Bakanlığı önünde silahlı çatışma meydana geldi. Çok sayıda özel harekat ekibi sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri de az önce geldi. Araç içinde ateşli silah var mı, roket atar var mı? Bunlar önümüzdeki dakikalarda kamu otoritelerinden gelecek bilgilerle netleşmiş olacak.’ dedi.

09:4501 Ekim 2023

POLİS BÖLGEYE KİMSEYİ YAKLAŞTIRMADI

CNN TÜRK muhabiri Melike Görür bölgeden aktardığı bilgilere göre, ‘Saat 9.30 gibi gerçekleşti. Bir patlama olduğu belirtiliyor. Neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Bir roket olduğu belirtiliyor ancak net değil. Biz de Meclis’teydik, orada bile hissettik. Kapıların çarptığını gördük. Meclis Kızılay’a çok yakın bir noktada. Kızılay’da Bulvar yönünde İçişleri Bakanlığı önünde olduğu belirtiliyor. Şu anda o noktaya almıyorlar. Biz şu anda Genel Kurmay Kavşağı’nın olduğu bölgedeyiz. Patlamanın olduğu bölgeye geçemiyoruz, polisler almıyor.’ ifadelerini kullandı.

09:3001 Ekim 2023

ANKARA’DA PATLAMA SESİ

İçişleri Bakanlığı’nın Kızılay binası önünde patlama sesi duyuldu. Daha sonra ise bölgede silah sesleri geldi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x